Dekoracje i odblaski na rower – warsztaty w IKEA Gdańsk

with Brak komentarzy

Z okazji Dnia bez samochodu przygotowałyśmy warsztaty podczas których będziemy zachęcać do podróżowania rowerem. Pokażemy jak sprawić by był wyjątkowym i niepowtarzalnym środkiem transportu. 

Każda z osób, która pojawi się w naszej strefie warsztatowej będzie mogła własnoręcznie wykonać odblaskowe elementy przyczepiane na rzep w dowolnym miejscu roweru, a także gadżety typu frendzle do kierownicy czy kwiaty. Będzie trochę szycia lub klejenia, do wyboru, bo wszystko dostosujemy do umiejętności i chęci odwiedzających.

Taśmy odblaskowe, filc, tkaniny, ekoskóra, koraliki i wstążki pomogą w spersonalizowaniu każdego roweru. Różne wzory, kolory i faktury przygotowanych materiałów pasmanteryjnych i plastycznych pozwolą uwolnić kreatywność i sprawią dużą frajdę :)

 

 

Razem z Radio Gdańsk zapraszamy do IKEA Gdańsk
19 i 20 września w godz. 10:00-17:00
W programie „Weekendu zrównoważonego transportu” także warsztaty bezpieczeństwa ruchu drogowego, bezpłatny przegląd roweru przed zimą, zwiedzanie autobusu miejskiego, słodka niespodzianka dla osób, które przyjadą do IKEA rowerem lub transportem miejskim. Będziemy też miały trochę gadżetów do rozdania ;)

Warsztaty otwarte, przeznaczone dla każdej zainteresowanej osoby niezależnie od wieku i płci.

 

Światowy Dzień bez Samochodu, ang. World Car Free Day – międzynarodowa kampania ekologiczna obchodzona corocznie 22 września wieńcząca Tydzień Zrównoważonego Transportu.
Idea tego dnia powstała w 1998 roku we Francji. Celem kampanii jest kształtowanie wzorców zachowań proekologicznych, upowszechnienie informacji o negatywnych skutkach używania samochodu, przekonanie Europejczyków do alternatywnych środków transportu, promocja transportu publicznego oraz pokazanie, że życie w mieście bez samochodu jest nie tylko możliwe, ale także o wiele przyjemniejsze. Kampania przyczynia się również do zmniejszenia hałasu i zanieczyszczenia powietrza, przez co wpływa na polepszenie jakości życia w mieście.

W Polsce Dzień bez Samochodu obchodzony jest od 2002 roku, pod patronatem Ministerstwa Środowiska.*

 

 

Zachęcamy do przyłączenia się do akcji!
Do zobaczenia 19 i 20 września w godz. 10:00-17:00 w IKEA Gdańsk

MAMYWENE
/Alicja


*źródło: Wikipedia
**zdjęcia pixabay.com

Skomentuj