Dzień Pluszowego Misia – warsztaty SzyjeMISIE w IKEA Gdańsk

with Brak komentarzy

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia przypadającego na 25 listopada, w najbliższy weekend zapraszamy na warsztaty szycia pluszaków :)

teddy-bear-360306_640

Dzień Pluszowego Misia został ustanowiony w roku 2002, czyli dokładnie w setną rocznicę niezwykłego wydarzenia. Prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosevelt brał udział w polowaniu, w trakcie którego postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent kazał przerażone zwierzątko uwolnić. Świadek tego wydarzenia narysował uwolnionego misia pod opieką Prezydenta, a jeden z producentów zabawek, wykorzystał rysunek jako model nowej zabawki nazwanej na cześć Prezydenta „Teddy Bear”. Od tego dnia pluszowe zabawki towarzyszą zarówno małym dzieciom, młodzieży, jak i dorosłym. Są przy nas od najmłodszych lat, w chwilach radości, wtedy gdy się boimy czy gdy potrzebujemy otuchy.

Każda z osób, która pojawi się w naszej strefie warsztatowej będzie mogła własnoręcznie zrobić misia według własnego projektu. Będzie trochę szycia lub klejenia, do wyboru, bo wszystko dostosujemy do umiejętności i chęci odwiedzających.

Filc, polar, guziki, koraliki, cekiny i wstążki pomogą w stworzeniu niepowtarzalnej maskotki :)

zapraszamy do IKEA Gdańsk
28 i 29 listopada w godz. 12:00-17:00

Warsztaty otwarte, przeznaczone dla każdej zainteresowanej osoby niezależnie od wieku i płci.

MAMYWENE
/Agnieszka

*grafika: pixabay.com
**źródło: onet.pl

Skomentuj