Eko wyposażenie biurka. Inspiracje DIY.

with Brak komentarzy

Nadszedł wrzesień.. zaczęła się szkolno-biurkowo-wyposażeniowa zawierucha. Sklepy i media bombardują promocjami i najnowszymi trendami. Sporo dzieci organizuje sobie teraz kącik do nauki, a jeszcze więcej dorosłych pomaga pociechom lub tworzy kawałek przestrzeni dla siebie. Nawet ja mam nowe miejsce do pracy ;) Dlatego przygotowałam zestawienie inspiracji DIY na upcyclingowe rzeczy, które przydadzą się w okolicach biurka.

 

Upcycling dobry na wszystko

Zamiast wydawać pieniądze na nowe elementy wyposażenia domowego biura czy kącika do nauki można przygotować je samodzielnie. Nie dość, że zaoszczędzimy, to jeszcze przyczynimy się do mniejszego zanieczyszczenia środowiska. Poniżej przedstawiam kilka pomysłów na przetworzenie niepotrzebnych rzeczy na ciekawe i przydatne.

Wszystkie można bez problemu zrobić samodzielnie. Jeśli masz dziecko zróbcie je razem, będzie to fajna i kreatywna zabawa.

 

Przybornik na kredki i długopisy

Na biurku niezbędne są długopisy, ołówki, kredki czy zakreślacze. Najprostszym sposobem na ich uporządkowanie są słoiki, puszki i kubki. Zobacz zdjęcie poniżej. Słoiki? Wiadomo, wystarczy umyć i usunąć z nich etykiety. Można je też pomalować farbami lub okleić. Tutorial na „straszny” słoik znajdziesz TU klik. Do słoika możesz przykleić stare flamastry, patyczki lub tkaninę czy koronkę.

Puszka, podobnie jak słoik może zostać „czysta” lub przyodziać się w jakieś ozdobne ubranko. Ciekawie prezentuje się na puszce tapeta z fakturą lub tkanina. Można wykonać też decoupage na puszce. Jola przygotowała taką puchę w kropki TU klik.

Na przybornik można też wykorzystać kubek. Na zdjęciu, to ten czarny. Stracił ucho i nie nadawał się już do używania w celach napojowych. Pomalowałam go farbą do ceramiki i został przybornikiem. Dostał drugie życie i dzielnie służy :)

przyborniki
Przyborniki na biurko ze słoików, puszki i kubka
sloiki
Przyborniki na biurko ze słoików

Wielozadaniowy organizer na biurko

W sytuacji kiedy chcesz pomieścić nie tylko kredki i długopisy, ale też gumki, kleje, zszywacze itd. przyda się bardziej rozbudowany organizer. Możesz go bardzo łatwo wykonać używając do tego celu niepotrzebnych pudełek i rolek. Możesz też dodać do nich słoiki czy puszki i złożyć zestaw skrojony idealnie na własne potrzeby.

Takie organizery z łatwością i satysfakcją wykonywały dzieci na naszych warsztatach. Fotorelację możesz zobaczyć TU klik. Również przedszkolaki robiły swoje organizery :) Zobacz jak im wyszło TU klik.

przybornik
Organizer na biurko

Koszyczek na biurko lub do szuflady

Zorganizowanie drobnych rzeczy na biurku może być problemem jeśli masz ich dużo.. Ja mam całą masę! Dlatego jedną szufladę wyłożyłam sobie kobiałkami, które doskonale się sprawdzają w segregowaniu i porządkowaniu mniejszych rzeczy. Myślę, że takie pomalowane kobiałki dobrze się sprawdzą również na biurku lub na półce.

Tutorial na pudełko z kobiałki znajdziesz TU klik.

kobialka
Pojemnik z kobiałki

Tablica nad biurko

Przestrzeń nad biurkiem można wykorzystać do umieszczenia tablicy. To dobry pomysł na uporządkowanie notatek czy planu lekcji.

Tę tablicę zrobiłam z tektury! To łatwy projekt. Jedną lub kilka warstw tektury obciągnij tkaniną. Przyklej lub przyszyj wstążki, które będą się ze sobą krzyżowały. Mogą być też gumki. Dodaj spinacze lub szpilki. Gotowe :)

tablica
Tablica na biurko 

Eko dekoracje biurka

Oprócz stricte przydatnych rzeczy na biurku i w jego okolicach warto dodać jakieś elementy dekoracyjne. Spersonalizują przestrzeń. Dzieciom będzie się przyjemniej uczyć, a dorosłym pracować w takiej przestrzeni.

Nad biurkiem możesz powiesić kolorową girlandę. TU klik jest tutorial jak ją wykonać. Ciekawym akcentem będzie przestrzenna litera. Zrobisz ją z wielu warstw tektury oklejonej papierem ozdobnym lub tkaniną. To bardzo łatwe, fotorelację z naszych warsztatów robienia takich liter obejrzysz TU klik.

girlanda
Girlanda z gazet
litera
Litera przestrzenna

Dobre miejsce do nauki i pracy

Kiedy biurko będzie uporządkowane dużo łatwiej skupisz się na nauce i pracy. Zadbaj o to by niezbędne przybory były w zasięgu ręki, ale nie tworzyły bałaganu, który mógłby rozpraszać. Dodaj jakiś osobisty akcent, dekorację lub zdjęcie. To sprawi, że przestrzeń będzie dużo bardziej przyjemna i zachęcająca do spędzania czasu przy biurku.

 

Niech ten post zainspiruje Was do stworzenia wyjątkowego biurka! A może macie jeszcze jakieś inne pomysły? Podzielcie się nimi w komentarzach :)

 

MAMYWENE

/Alicja

Skomentuj