Ekologiczne warsztaty w Łaźni

with Brak komentarzy

23 lipca w godz.12:00-15:00 w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia II w Gdańskim Nowym Porcie odbędą się międzypokoleniowe warsztaty dla dzieci i seniorów oraz seniorek. Warsztaty połączą edukację ekologiczną z ciekawymi zadaniami manualnymi.

Podczas naszych warsztatów będzie można stworzyć własnoręcznie hotel dla pszczół i innych owadów zapylających np. biedronek oraz dowiedzieć się o nich wielu ciekawych rzeczy. Co wspólnego ma murarka z jabłkiem? Czy wszystkie pszczoły żądlą? Odpowiedzi na te pytania i wiele innych już w ten czwartek w postaci mini wykładu i quizu. Poznamy zwyczaje tych niezwykle pożytecznych owadów i nauczymy się, jak pomóc im przetrwać. Zdobytą wiedzę wykorzystamy przy budowie specjalnych domów dla zapylaczy oraz przy sadzeniu miododajnych kwiatów. Wykonane dzieła będzie można wziąć ze sobą do domów. 

Warsztaty współprowadzi i dba o stronę merytoryczną Dominika Sokołowska, która współpracowała przy projekcie Adoptuj pszczołę.

DCIM100GOPRO
fot. ze strony www.laznia.pl

 

Warsztaty w ramach projektu artystycznego The Maldives Exodus Caravan Show:

Wystawa powstała w odpowiedzi na trudną sytuację polityczną i ekologiczną Malediwów. (…) Przyczepa kempingowa symbolizuje tak poczucie przynależności, jak i mobilność. Dla większości z nas obszar, na którym się urodziliśmy i gdzie spędziliśmy większość życia, jest naszym domem. Dla mieszkańców Malediwów (i wielu innych narodów odczuwających skutki zmian klimatu) to poczucie życia związanego ściśle ze stałym domem może jednak niedługo stać się przeszłością, gdy ich wyspy zostaną pochłonięte przez fale. Dla przyszłych uchodźców klimatycznych dom może stać się miejscem mobilnym, niezakotwiczonym w żadnym konkretnym obszarze. Musimy liczyć się z coraz bardziej realną groźbą ucieczki, exodusu – domu, który ucieleśniony jest jedynie przez dźwięki, obrazy, wspomnienia i przedmioty, a nie konkretny stały ląd. (…) Oprócz mobilnego obiektu, który stał się miejscem prezentacji prac, na projekt składa się szereg innych działań: warsztatów, gier i performansów, które autor zorganizował we współpracy z zaproszonymi artystami. Wystawie towarzyszyć będą również wydarzenia realizowane w przyczepie w przestrzeni Nowego Portu. *
*Więcej informacji na stronie www.laznia.pl
Termin: czwartek, 23.07.2015 g. 12:00 – 15:00
Zapisy: Michalina Domoń, 505-711-046; m.domon@laznia.pl
Zapraszamy,
MAMYWENE
/Alicja
Wystawa „The Maldives Exodus Caravan Show”  i warsztaty są realizowane w ramach projektu “Galeria Zewnętrzna Miasta Gdańska” dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury I Dziedzictwa Narodowego.

Skomentuj