Facebookowe grupy fotograficzne, w których warto być.

with Brak komentarzy

Czy wiesz, że social media można wykorzystać w nauce fotografii i znaleźć na facebooku grupy fotograficzne, w których zawsze można liczyć na pomoc? Jeśli nie – to koniecznie zajrzyj do tego wpisu!

Jeśli bywasz na grupach facebookowych o różnej tematyce, to na pewno zauważyłaś, że nie wszędzie warto być. Często są to miejsca, które służą jako słupy reklamowe albo do podnoszenia własnej samooceny kilku osób. A na pozostałe wylewane są kubły hejtu. Ja się tak czułam w niektórych miejscach na FB. A przecież chciałoby się dołączyć do jakiś społeczności, w których można się dzielić swoimi przemyśleniami lub zdjęciami i korzystać z doświadczeń innych w pozytywnej atmosferze. Niemożliwe? Wręcz przeciwnie! Dziś podam Ci swoją krótką listę grup na FB związanych z fotografią, do których warto się zapisać! :)

 

DLA AMATORÓW

Fotograficzna grupa wsparcia Natalii Sławek z JESTRUDO.

 

Możesz przeczytać w opisie grupy:

„Fotograficzna grupa wsparcia powstała, aby zebrać w jednym miejscu wartościowych, kreatywnych ludzi, pasjonatów fotografii.
Na próżno szukać tutaj złośliwości i emotikon z ukośnikiem zamiast ust. W zamian możecie spodziewać się jednorożców, różowej waty cukrowej i dużej dawki pomocy.”

I to prawda. Wrzucane są zdjęcia różne – wykonywane przez profesjonalistów, którzy swoją fotografią zarabiają na życie, ale i amatorów, którzy po prostu kochają robić zdjęcia. I każdy może liczyć na konstruktywne uwagi, a nie nieprzyjemne komentarze. Jeśli chcesz się nauczyć robić zdjęcia – wpadaj, tu zawsze ktoś Ci pomoże: czy to będzie problem z obróbką, czy potrzeba oceny zdjęcia, czy wyboru aparatu, czy nawet porada marketingowa.

 

Prawo w fotografii

 

To grupa dla tych, którzy chcą się dowiedzieć, jakie prawa obowiązują zarówno fotografujących, jak i modeli – jeśli nie jesteś pewna, jak właściwie udostępnić czy wykorzystać czyjeś zdjęcie, jakie prawa chronią Twoje fotografie, czym jest ochrona wizerunku albo jak napisać umowę (zarówno profesjonalną, jak i TFP) to koniecznie zajrzyj tutaj :)

 

Polska Giełda Fotograficzna

 

To najlepsze moim zdaniem miejsce do kupowania i sprzedawania sprzętu. Można trafić naprawdę na perełki – stare analogowe aparaty, obiektywy za bezcen, a nawet wyposażenie studia domowego albo profesjonalnego.

 

DLA PROFESJONALISTÓW

 

Fotografia noworodkowa i dziecięca

 

Jeśli pracujesz (lub chcesz pracować) w branży fotografów dziecięcych – to grupa, w której nikt nie ochrzani Cię za Twoje pierwsze próby. A jeśli tylko lubisz oglądać fotografie dziecięce – to zawsze możesz cicho podglądać innych fotografów. To miejsce, w którym dostaniesz sporo wiedzy marketingowej, technicznej, ale i inspiracji. Większość aktywnych fotografów pracuje w studio, więc mniej można znaleźć zdjęć plenerowych czy bardziej oryginalnych, ale dostaniesz sporo wiedzy praktycznej. I adresy sklepów z gadżetami! :)

 

WYRÓŻNIENIA

 

Polish Photography Competition

 

To miejsce dla wszystkich pasjonatów, niezależnie od dziedziny. Raz w tygodniu podawane są tematy, w których można się sprawdzić – jak „zakochani”, „zabawa w tekstury”, „sylwetki”, itp. Najlepsze zdjęcia są publikowane na profilu Polish Photography Competition, więc to dodatkowo szansa na promocję swoich prac. A jaka możliwość podglądania i inspirowania się!

 

Digital or Not~ Fine Art Photography – Share your photography/artwork

 

Podobne miejsce jak wyżej. Prace publikowane są w magazynie: Inspire
Tu też znajdziesz naprawdę inspirujące prace. I to nie tylko cyfrowe zdjęcia – czasem trafiają się również grafiki czy obrazy. I niezwykłe fotomontaże i przetworzone fotografie cyfrowe.

 

DLA FOTOGRAFUJĄCYCH MAM

 

SWING WITH YOUR KID PHOTOGRAPHY

 

Tu fotografujące mamy wrzucają zdjęcia swoich pociech. Co tydzień podawane są tematy, które mogą Cię twórczo zainspirować. Najlepsze zdjęcia są publikowane ( o tu ).

 

THROUGH A MOTHER’S EYES PHOTOGRAPHY

 

To też grupa dla mam fotografujących swoje dzieci. Ale to nie są zwykłe zdjęcia z codziennych spacerów. Bardzo często pojawiają się prace na zachwycającym poziomie i niezwykle kreatywne.
Zresztą – zapisz się i zobacz sama! Nikt Cię nie zje w żadnej z tych grup! :)
Podałam Ci grupy, w których jestem i które naprawdę lubię. Nie znalazłam jeszcze żadnej przyjemnej grupy dla fotografów ślubnych, więc jeśli wiesz o jakiejś – daj znać, chętnie dołączę :) Podobnie – jeśli interesujesz się fotografią krajobrazową, macro, kulinarną, każdą inną – wrzucaj propozycje w komentarzach, niech inni też skorzystają!
Kim jestem? Jestem Agata :)

Jestem niepraktykującą historyczką sztuki, fotografką łapiącą uczucia i wsparciem dla startupów. Uwielbiam zapach wodorostów i huk morskich fal, kiedy zbliża się sztorm.

Inspiruję do odkrywania świata fotografii!

 

WWW: cykcykstudio.pl/

FB: @agataciesielska.cykcykstudio

Instagram: @agata.cykcykstudio

Skomentuj