Filcowe ordery, papierowe maski i pudełka na skarby podczas Dnia Dziecka

with Brak komentarzy

Żaglówka, samochód, rakieta, UFO, motylek czy chmurka – to tylko niektóre z kolorowych, filcowych orderów, które najmłodsi warsztatowicze będą przygotowywać podczas Rodzinnego Dnia Dziecka, który w najbliższą niedzielę zagości w centrum Port Rumia.
Gromadzenie skarbów, przechowywanie ich w sekretnych miejscach, zaczarowanych pudełkach to jedno z wielu przyjemnych przebłysków zachowanych z dzieciństwa. Urastały w naszych oczach do rangi epokowych dokonań, jeśli powstały przy pomocy naszych rąk i dzięki naszej wyobraźni.

Zbliżający się wielkimi krokami Dzień Dziecka to świetna okazja, żeby podtrzymać tradycję tworzenia pięknych pamiątek. W niedzielne popołudnie poprowadzimy warsztaty plastyczne, podczas których maluchy będą mogły wycinać i kleić kolorowe ordery z bardzo wdzięcznego (i naszego ulubionego) materiału, jakim jest filc.

Tak powstałe samochody, rakiety czy chmurki będą mogły trafić do przygotowanych tego samego dnia ozdobnych, oklejonych kolorowym papierem pudełek na skarby.

Dosyć oklepanym elementem imprez z okazji Dnia Dziecka jest hasło „malowanie buziek”. My postawiłyśmy jednak na coś bardziej twórczego i angażującego wyobraźnię dzieci – tekturowe maski, które same będą sobie przyozdabiać np. barwnymi piórkami.

Warsztatom towarzyszyć będą porady psychologiczne dla młodych rodziców.

Już teraz zapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w centrum Port Rumia 1 czerwca, w godzinach 12:00-18:00. Wstęp wolny!

Organizatorami wydarzenia są Port Rumia i Radio Gdańsk.

IMG_3381 IMG_3365 IMG_3361 IMG_3328 IMG_3346
Pozdrawiamy,
MAMYWENE
/Jola