Jak zrobić brelok do kluczy? Łatwy tutorial na eko dekorację – chwost, frędzel

with Brak komentarzy

Gubisz klucze w torebce? A może po prostu potrzebujesz jakiegoś wesołego dodatku? Ta instrukcja krok po kroku jest dla Ciebie! Efektowny i przydatny bibelocik, a w dodatku możesz go zrobić w duchu upcyclingu. 

brelok8

Czego potrzebujesz?

Aby zrobić ten brelok wystarczą niepotrzebne t-shirty, sznurki lub włóczki. Sprawdź co masz w domu. Bądź eko i wykorzystaj jakieś niepotrzebne rzeczy dając im drugie życie :) Nie przejmuj się jeśli nie znajdziesz nic co akurat może zostać przerobione na brelok. Możesz kupić taśmę bawełnianą (motki są dosyć duże, więc będziesz mogła/mógł zrobić coś jeszcze. Sprawdź np. podkładkę TU klik). Możesz też kupić filc w arkuszach. Jest dostępny w pasmanteriach czy sklepach papierniczych, a sprawdzi się równie dobrze.

– t-shirty lub sznurki lub włóczki lub taśma bawełniana
– nożyczki
– igła i nitka

brelok1

Jak zrobić?

Potnij t-shirty w paseczki (Tu klik zobaczysz jak to zrobić). Moje mają około 20 cm, ale ich długość zależy od tego jak duży chcesz mieć brelok. Ułóż paseczki jak na zdjęciu poniżej. Odłóż jeden dłuższy pasek, niech ma około 3-4 cm więcej od pozostałych. Kolejny paseczek zwiąż tak by tworzył pętelkę. Na koniec odłóż jeszcze krótki paseczek długości około 7 cm.
Uwaga. Jeśli robisz duży i gruby brelok, to paseczki muszą być również dłuższe. W dalszej części zobaczysz po co te paseczki i bez problemu dobierzesz długość jaka Ci odpowiada.

brelok2

Kolejny krok, to przełożenie najdłuższego paseczka przez pętelkę. Kiedy to zrobisz ułóż ten najdłuższy pasek w poprzek pozostałych. Staraj się by był po środku. Zobacz zdjęcie poniżej. A teraz najdłuższym paseczkiem zwiąż pozostałe na supeł. Na górze zostaw pętelkę.

brelok3brelok4

Zegnij związane paseczki na pół, tak by pętelka została na górze. Już zaczyna przypominać chwost / frędzel :) Teraz potrzebny jest ten najkrótszy paseczek. Owiń nim chwost i zszyj ze sobą jego końce. Przyszyj też do samego chwosta, tak by ten paseczek się nie zsunął.

brelok5

Na koniec wyrównaj paseczki. Oczywiście nie jest to konieczne ;) Jeśli wolisz różne długości, to też jest ok! 

Brelok chwost / frędzel jest już gotowy! Mam nadzieję, że zrobienie go było fajną zabawą, a sam brelok jest świetnym dodatkiem do Twoich kluczy :)

brelok6brelok7

Zapraszam na pozostałe tutoriale. Wszystkie instrukcje znajdziesz w zakładce DIY / KROK PO KROKU klik

Miłego działania ;)
MAMYWENE
/Alicja

Skomentuj