Jak zrobić ekologiczną choinkę z niepotrzebnej książki – tutorial

with Brak komentarzy

Do świąt zostało tylko kilka dni. Jak przygotowania? Masz już choinkę? Jeśli nie, to tutorial dla Ciebie. Efektowna i łatwa propozycja na ekologiczną choinkę :)

Zastanawiałeś/zastanawiałaś się co można zrobić z niepotrzebnej książki? Nikt jej nie chce, a wyrzucić szkoda? Możesz upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu i zrobić sobie choinkę. A jeśli tak jak ja nie masz serca do kupowania ściętych drzewek, to może być fajną alternatywą.

Przygotowana przeze mnie propozycja należy do tych mniejszych i prezenty się pod nią nie zmieszczą, ale będzie ładną dekoracją na stoliku albo biurku i co najważniejsze będziemy mieli choinkę ;)

 

Do zrobienia takiej choinki potrzebujesz:

– książki, niepotrzebnego podręcznika lub kserówek (ja użyłam starego kalendarza)
– tektury
– wykałaczki do szaszłyków
– nożyczek
– nożyczek wycinających wzór
– kleju na gorąco
– ołówka
– linijki

Materiały potrzebne do wykonania choinki z papieru: kartki, nożyczki, nożyczki wycinające wzór, ołówek, linijka, wykałaczka do szaszłyków, tektura i pistolet na klej na gorąco
Choinka z papieru – DIY

1. Wytnij kwadraty nożyczkami ze wzorem. Ja wycięłam ok. 80 (przy grubszych kartkach ilość może być mniejsza).
Począwszy od kwadratu o wymiarach 10cm zmniejszałam kolejne o 0,5cm, kończąc na kwadracie o boku 1cm. Każdy rozmiar kwadratu wycięłam 4 razy.

Różnej wielkości papierowe kwadraty wycięte nożyczkami ze wzorem, na nich nożyczki. Obok wykałaczka i tektura.
Choinka z papieru -DIY

2. Na końcu wykałaczki przyklej duży kawałek tektury, sprawi to, że choinka będzie stabilna. Ja wycięłam krzyżyk o długości ramion 4cm licząc od środka, ale może to być każdy inny kształt.

Tekturowa podstawa w kształcie krzyżyka przyklejana do końca wykałaczki klejem na gorąco. Obok leżą małe kawałki tektury i wycięte papierowe kwadraty ze wzorem.
Choinka z papieru -DIY

3. Następnie nałóż na wykałaczkę 5 małych kawałków tektury (długość boku ok. 1cm), będą tworzyły pień choinki.

Choinka z papieru -DIY

4. W kolejnym kroku nałóż na wykałaczkę pierwszy kwadrat (najmniejszy), następnie kawałek tektury.

Choinka z papieru -DIY

5. Kolejno następny kwadrat (większy o 0,5cm), obróć go lekko, da to efekt gęstej choinki, i kawałek tektury. Powtarzaj te czynności, aż dojdziesz do największego kwadratu.

Choinka z papieru -DIY

6. Teraz kwadraty układaj od największego do najmniejszego. Użyj pozostałych 3 kwadratów w każdym rozmiarze, po czym przechodź do mniejszych. Nadal przeplataj papierowe kwadraty kawałkami tektury. Powtarzaj to przez całą długość wykałaczki, aż zostanie tylko zaostrzony koniec.

Choinka z papieru -DIY

7. Na czubek choinki zrób gwiazdę z tektury, obklej ją papierem użytym do choinki, będzie to estetyczniej wyglądało.

Choinka z papieru -DIY

I choinka gotowa :)

Choinka z papieru -DIY

Natomiast gdy nie wyobrażacie sobie świąt bez zapachu jodły to popytajcie w szkółkach czy nie wypożyczają drzewek w doniczkach.

Pozdrawiam,
Aga

© 2017 MAMYWENE | Wszelkie prawa zastrzeżone