Kilka warsztatów w Sztuce Wyboru

with Brak komentarzy

plakatTo już w tę niedzielę bedziecie mogli zobaczyć większość zespołu MAMYWENE w trakcie kilku, bezpłatnych warsztatów jednocześnie! :) Sztuka Wyboru i my zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież, dorosłych, seniorów na Warsztaty Otwarte 15-go listopada od godz. 12:00 do 16:00 do Gdańska, Słowackiego 19 (Garnizon Kultury).

Niedziela zapowiada się bardzo kreatywnie. W trakcie wydarzenia bedzie można i potańczyć, i pofilozofować, i porękdzielniczyć, i po tym wszystkim się zrelaksować ;) Ale po kolei.

 

 

Alicja i Agnieszka proponują:

  • Tekturowe – jakieś nowe
  • Warsztaty plastyczne oparte na ściankach tekturowych oraz recyclingu
  • Dla kogo: dzieci
  • Warsztaty otwarte – ogranicza nas tylko ilość miejsc przy stole
  • Czas: 12:00 – 14:00

mkartony

Ale to nie wszystko. Dziewczyny w zanadrzu mają jeszcze jedną propozycję, mianowicie:

  • EKO PODKŁADKI POD KUBEK
  • Upcyclingowe podkładki pod kubek z płyt CD i tkanin
  • Dla kogo: dzieci, dorośli, seniorzy
  • Warsztaty otwarte – ogranicza nas tylko ilość miejsc przy stole
  • Czas: 14:00 – 16:00

podkłądka

Z kolei Monika Górska, filozof i kulturoznawca z wykształcenia zaprasza na:

  • JAKTO Lab to warsztaty filozoficzne z zastosowaniem technik arteterapii (księga zDziwień) i przede wszystkim zabawy (klocki LEGO LOGOS).
  • Dla kogo: maks. 15 dzieci w wieku 7 – 14 lat (możliwe jest uczestnictwo razem z opiekunami)
  • Czas: 14.30-16.00 – z możliwością dołączenia w trakcie zajęć na drugą część – księgę zDziwień

Monika o swoich warsztatach mówi tak:

JAKTO Lab to warsztaty filozoficzne z zastosowaniem technik arteterapii i przede wszystkim zabawy. Czy czasem brakuje Ci zadawania pytań, bo słyszysz tylko same stwierdzenia, oświadczenia, odpowiedzi? Urok pytania polega między innymi na tym, że potrafi przerodzić się w eksperyment, wyprawę w nieznane. Poprzez technikę namysłu filozoficznego z wykorzystaniem klocków LEGO, bądź budowanie księgi Zdziwień postaramy się sprawdzić jak daleko sięga granica pytania. Einstein zwykł mawiać: „Logika zaprowadzi Cię z punktu A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi Cię wszędzie!” Rozpoczynamy w JAKTO Lab eksperyment: a co jeśli logika będzie współpracować z wyobraźnią?

Kasia, która: „woli tańczyć niż mówić, ale dla tematów tanecznych robi wyjątek”proponuje:

  • PORUSZAJMY SIĘ BEZ GŁOWY – warsztat improwizacji tanecznej
  • Uczestnicy: maks. 15 kobiet w wieku 18+
  • Czas trwania: 12-12.45 kwadranse

Masz czasem dosyć myślenia/gadania?Nawet jeśli nie czujesz, by taniec fascynował Cię w stu %ach, zapraszam Cię na warsztat.Poprzez improwizacje ruchowe i ćwiczenia związane ze świadomością ciała i badaniem jego granic, spróbujemy na chwilę uwolnić się od schematów ruchowych/niekończącej się analizy intelektualnej.Przyjdź w wygodnym stroju, zdejmij rzeczy krępujące ruch i chodź poeksplorować przestrzeń i lepiej poczuć siebie, a może nawet – się z sobą.

Kasia taneczne i improwizacyjne inspiracje czerpała na warsztatach z poniższymi:
L.Bzdyl, A.Głuszczyńska, L.Grabińska, T.Kamieniecka, D.Merda, A.Morawiec, M.Lachowicz, I.Olszowska, J.Owczarek, R.Sedoc, T.Verger, i wielu innych.

Dla relaksu, w trakcie dnia różnych aktywności – zapraszamy na warsztaty z technik oddychania, które poprowadzi Renia (ma specjalizację m. in. z rekreacji).

  • WEŹ GŁĘBOKI ODDECH  – czyli warsztaty relaksacyjne z ćwiczeniami oddechowymi, pozwalającece się odpreżyć, obniżyć napięcie i odstresować. Na stojąco i na siedząco – do wykonywania przez każdego, o każdej porze
  • Dla kogo: dorośli, seniorzy, maks. 15 osób
  • Czas: 14:00-14.30

Jak widzicie, dzień będzie wypełniony różnorodnymi zajęciami. Te, przedstawione powyżej to wciąż nie wszystko :) Więcej informacji znajdziecie też tu: WARSZTATY OTWARTE W SZTUCE WYBORU.

Na warsztaty zamknięte (w których uczestniczyć może maksymalnie 15 osób) czyli: JAKTO Lab,  PORUSZAJMY SIĘ BEZ GŁOWY, WEŹ GŁĘBOKI ODDECH obowiązują zapisy.

Rejestracji możecie dokonać wysyłając na adres: kontakt@mywy.org.pl informację o tym na które zajęcia chcecie się wybrać i ile osób chcecie zapisać.

Zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu, a  jest w czym wybierać. Jeśli któreś z proponowanych aktywności  szczególnie przypadną Wam do gustu, to jest możliwość zapisania się na cykliczne zajecia.  Do zobaczenia w niedzielę :)

MAMYWENE
/Renia

Skomentuj