Oplątwy, specyficzne rośliny, które nie korzenią się w ziemi, wszystko czego potrzebują do życia pobierają z powietrza. Celem warsztatów będzie stworzenie funkcjonalnej, otwartej formy z rurek i drutów, w którą następnie zaaranżowana zostanie oplątwa.

Podczas warsztatów gwarantujemy podstawowe szkolenie na temat oplątw – pochodzenie, podstawowe gatunki oraz ich pielęgnację. Uczestnicy otrzymają wszystkie potrzebne materiały do wykonania formy (roślinę, rurki, druty itp.)

Co dają?

  • samodzielne zrobienie ciekawej ozdoby do rośliny
  • edukacja roślinna

Dla kogo?

młodzież / osoby dorosłe / seniorki i seniorzy / międzypokoleniowe / rodzinne / dla firm i instytucji / osoby indywidualne

Jak długo?

2h

Jak to wygląda?

Gdynia Design Days I,Gdynia Design Days II,Warsztaty w Chmurach,Poznański Targ Roślinn

Warsztaty prowadzi Milena Banaszewska – Bydgoszczanka, absolwentka Fotografii na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu oraz kierunku Intermedia na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Współzałożycielka Fundacji Schronisko dla Roślin, zajmującej się adopcją roślin na terenie całej Polski oraz warsztatami z rękodzieła o tematyce około roślinnej. Na co dzień pracuje w kwiaciarni, gdzie zajmuje się układaniem kompozycji roślinnych.