Kokedama, czyli kula mchu, to sposób uprawy roślin wywodzący się z XVIII-wiecznej Japonii. Podwieszenie roślin na sznurkach pozwala na wykorzystanie całkiem nowych możliwości aranżacyjnych. Kokedama pasuje do nowoczesnych i tradycyjnych wnętrz, tworzy jedyną w swoim rodzaju atmosferę, a sposoby jej aranżacji są niemal nieograniczone. Jej niewątpliwą zaletą jest łatwość w utrzymaniu i kompaktowość – sznurkowe ogrody nie zajmują cennego miejsca, wykorzystują przestrzenie dotychczas nie zagospodarowane.

Podczas warsztatów gwarantujemy profesjonalne przeszkolenie z zasad doboru roślin, sadzenia a także pielęgnacji wybranych przez uczestników roślin. Uczestnicy otrzymają wszystkie potrzebne materiały do stworzenia kokedamy – specjalną mieszankę do podłoża, mech, sznurki oraz roślinę.

Co dają?

  • samodzielne zrobienie kuli kokedama
  • żywą ozdobę do domu czy w formie prezentu
  • edukacja roślinna

Dla kogo?

dzieci / młodzież / osoby dorosłe / seniorki i seniorzy / międzypokoleniowe / rodzinne / dla firm i instytucji / osoby indywidualne

Jak długo?

2h

Jak to wygląda?

Piknik Miejski z IKM, Smakuj Trójmiasto – vege edition,  Boski Fest

Warsztaty prowadzi Milena Banaszewska – Bydgoszczanka, absolwentka Fotografii na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu oraz kierunku Intermedia na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Współzałożycielka Fundacji Schronisko dla Roślin, zajmującej się adopcją roślin na terenie całej Polski oraz warsztatami z rękodzieła o tematyce około roślinnej. Na co dzień pracuje w kwiaciarni, gdzie zajmuje się układaniem kompozycji roślinnych.