Warsztaty dla majsterkowiczów, na których każdy uczestnik samodzielnie, od podstaw wykona wertykalny kwietnik. Kwietnik można powiesić na ścianie, tak więc świetnie nadaje się do małych mieszkań, gdzie każdy centymetr kwadratowy ma znaczenie. Konstrukcja będzie składać się z drewnianej ramy oraz filcowych kieszonek, imitujących doniczki, w które następnie posadzimy rośliny. Gotowy kwietnik jest rzeczą wielozadaniową – znakomicie sprawdzi się jako żywy obraz w pokoju lub zielnik w kuchni.

Podczas warsztatów gwarantujemy profesjonalne przeszkolenie z zasad doboru, sadzenia a także pielęgnacji wybranych do założenia roślin. Uczestnicy otrzymają wszystkie potrzebne materiały do wykonania konstrukcji – deski, gwoździe, filc itp., oraz rośliny.

Opcje

Możemy wykonać wegańskie kwietniki z filcu syntetycznego

Co dają?

  • samodzielne zrobienie kwietnika wertykalnego
  • zabawa w majsterkowanie
  • edukacja roślinna

Dla kogo?

młodzież / osoby dorosłe / seniorki i seniorzy / międzypokoleniowe / rodzinne / dla firm i instytucji / osoby indywidualne

Jak długo?

2h

Jak to wygląda?

Vege tydzień w Warszawie

Warsztaty prowadzi Milena Banaszewska – Bydgoszczanka, absolwentka Fotografii na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu oraz kierunku Intermedia na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Współzałożycielka Fundacji Schronisko dla Roślin, zajmującej się adopcją roślin na terenie całej Polski oraz warsztatami z rękodzieła o tematyce około roślinnej. Na co dzień pracuje w kwiaciarni, gdzie zajmuje się układaniem kompozycji roślinnych.