Tematem jest trochę już zapomniana sztukę wiązania sznurków bez użycia igieł, drutów czy szydełka – MAKRAMA. Podczas warsztatów zaprezentujemy podstawowe węzły i sploty, a każdy uczestnik, zaprojektuje i wykona swój własny podwieszany kwietnik, do którego następnie dopasuje doniczkę z rośliną. Podczas warsztatów gwarantujemy profesjonalne przeszkolenie z zasad doboru, sadzenia, a także pielęgnacji wybranych do założenia roślin. Uczestnicy otrzymają wszystkie potrzebne materiały do wykonania konstrukcji – sznurki, doniczki i rośliny.

Opcje

Dodatkowo można wprowadzić opcję ekologiczną i zamiast zakupu sznurków skorzystać z materiałów odzyskanych – starych ciuchów i tkanin.

Co dają?

  • samodzielne wyplecenie kwietnika metodą makramy
  • samodzielne zaprojektowanie kompozycji roślinnej
  • żywą ozdobę do domu czy w formie prezentu
  • edukacja roślinna

Dla kogo?

dzieci / młodzież / osoby dorosłe / seniorki i seniorzy / międzypokoleniowe / rodzinne / dla firm i instytucji / osoby indywidualne

Jak długo?

2,5h – 3h

Jak to wygląda? 

Gdański Targ Roślinny, Plecenie makramy z materiałów odzyskanych – Art & Craft festiwal, Wyplatanie kwietników – REJSówka

Warsztaty prowadzi Milena Banaszewska – Bydgoszczanka, absolwentka Fotografii na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu oraz kierunku Intermedia na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Współzałożycielka Fundacji Schronisko dla Roślin, zajmującej się adopcją roślin na terenie całej Polski oraz warsztatami z rękodzieła o tematyce około roślinnej. Na co dzień pracuje w kwiaciarni, gdzie zajmuje się układaniem kompozycji roślinnych.