Warsztat architektoniczny Mapa naszego podwórka jest skierowany do dzieci w wieku 6-12 lat. Warsztatowi przyświeca idea „poznawanie poprzez konstruowanie„, na które składają się: skojarzeniowe wprowadzenie rozbudzające kreatywność oraz warsztat konstrukcyjny. W trakcie twórczego warsztatu dzieci w przystępny i twórczy sposób zapoznają się z podstawowymi zasadami projektowania przestrzennego. Będą planować, konstruować, a na koniec zaprojektują i skonstruują własne, wymarzone podwórko!
Warsztaty architektoniczno-urbanistyczne to rozbudzanie ciekawości, rozwój kreatywności i twórczości oraz nauka poprzez zabawę.
Co dają?
– edukacja architektoniczna
– kreowanie wrażliwości artystycznej i przestrzennej
– trening kreatywności
– gotowe, własnoręcznie wykonane makiety / inspiracja architektoniczna
– satysfakcja i radość z pracy własnych rąk
Dla kogo?
dzieci (w wieku 6-12 lat) + rodzice
Jak długo?
– czas trwania 2 godz.
– możliwość zaprojektowania cyklu
Przebieg:
Warsztat składa się z 4 części:
– przywitanie, omówienie tematu warsztatu,
– kreatywna rozgrzewka
– warsztat konstrukcyjny
– prezentacja i omówienie prac
Warsztaty poprowadzi Marta Fass
Marta Fass – z wykształcenia architektka i psycholożka; z zamiłowania edukatorka i animatorka kultury. Jej misją w trakcie warsztatów jest rozbudzanie ciekawości i rozwijanie kreatywności. Najważniejsze dla niej jest indywidualne podejście do każdego uczestnika i pozytywna energia. Obecnie pracuje jako architektka. W zakresie organizacji i prowadzenia projektów kulturalnych i edukacyjnych współpracowała z Narodowym Centrum Kultury w Warszawie (program Archi-przygody), Teatrem Miejskim im. W. Gobrowicza w Gdyni, Muzuem Emigracji w Gdyni, Europejskim Centrum Solidarności, Centrum Edukacji dla Dzieci i Młodzieży GPNT EduPark oraz Akademickim Centrum Kultury UG ALTERNATOR.