Podczas warsztatów przekształcimy specjalne naczynia ozdobne w floraria, czyli miejsca, gdzie żyją rośliny. Innymi słowy zaprojektujemy ogród w skali mikro. Dowiemy się jak dobrać rośliny do tak specyficznego założenia oraz jak o nie dbać by rosły bujnie i cieszyły oko. Podczas warsztatów gwarantujemy profesjonalne przeszkolenie z zasad doboru, sadzenia, a także pielęgnacji wybranych przez uczestników roślin. Uczestnicy otrzymają wszystkie potrzebne materiały do stworzenia florarium – szklany słój o pojemności ok. 5 litrów, ziemię, drenaż (keramzyt + grys), rośliny, mech oraz elementy dekoracyjne.

Opcje

Uczestnicy mogą pracować również w grupach max. 5-osobowych i wspólnie tworzyć jeden słoik. Dodatkowo można wprowadzić opcję ekologiczną i zamiast zakupu szkła przynieść swoje naczynia, w których zaprojektujemy florarium.

Co dają?

  • samodzielne zaprojektowanie kompozycji roślinnej w szkle
  • żywą ozdobę do domu czy w formie prezentu
  • edukacja roślinna

Dla kogo?

dzieci / młodzież / osoby dorosłe / seniorki i seniorzy / międzypokoleniowe / rodzinne / dla firm i instytucji / osoby indywidualne

Jak długo?

1-1,5 h

Jak to wygląda? 

Walentynkowe warsztaty w Mewce, Antysmogowe słoje – Otwarty IKM,Rejs ze Schroniskiem dla Roślin,Warsztaty tworzenia ogrodów w słoiku w Kolonii Artystów

Warsztaty prowadzi Milena Banaszewska – Bydgoszczanka, absolwentka Fotografii na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu oraz kierunku Intermedia na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Współzałożycielka Fundacji Schronisko dla Roślin, zajmującej się adopcją roślin na terenie całej Polski oraz warsztatami z rękodzieła o tematyce około roślinnej. Na co dzień pracuje w kwiaciarni, gdzie zajmuje się układaniem kompozycji roślinnych.