Serca z wikliny papierowej – fotorelacja z warsztatów

with Brak komentarzy

Przed walentynkami udało nam się przetworzyć wiele niepotrzebnych gazet w wiklinę papierową, a ta z kolei posłużyła do stworzenia serc. Warsztatowanie odbyło się w sympatycznej atmosferze w Laboratorium Innowacji Społecznych 11 lutego.  

Plan warsztatów zakładał dwie części spotkania. W rezultacie płynnie się one przenikały. Uczestniczki miały różne podejścia. Część najpierw robiła dużo papierowych tutek, a następnie wyplatała serce. Inne natomiast tworzyły mniej tutek i skręcały kolejne dokładając je do już powstającego serca. Obie techniki się sprawdzają, cieszę się, że już na pierwszym spotkaniu udało się wybrać to co jest najbardziej odpowiednie dla poszczególnych osób.

 

PLAN WARSZTATÓW

część pierwsza – nauka zwijania
Zobaczysz jak najwygodniej pociąć gazety. Nauczysz się zwijać zgrabne, równe papierowe rurki. Ta nauka przyda Ci się nie tylko podczas robienia serca. Te same czynności wykonuje się również przy wyplataniu innych przedmiotów z wikliny papierowej.

część druga – wykonanie serca
W tej części krok po kroku pokażę Ci jak uformować serce. To będzie wielkie pół metrowe serce z wikliny papierowej!

 

Skręcanie tutek - wiklina papierowea

 

Początek warsztatów, to odpowiednie przygotowanie gazet. Pocięte w długie paski zwijałyśmy w smukłe tutki.

Mając już zwiniętą pokaźną bazę papierowych tutek zabrałyśmy się do wyplatania serc. Nadając kawałkom papieru odpowiedni kształt dodawałyśmy kolejne tutki dzięki czemu serce stawało się coraz bardziej pełne.

 

Formowanie serca - wiklina papieroweaRobienie serca wiklina papierowa

 

Warsztaty były dobrą okazją do kreatywnego spędzenia czasu, oderwania się na chwilę od codziennych obowiązków i spotkania, na którym można było spokojnie porozmawiać podczas tworzenia. Również i tym razem w Laboratorium Innowacji Społecznych (LIS) PPNT w Gdyni frekwencja dopisała :) Za dobrą energię panującą w tym miejscu LIS dostał pamiątkowe serduszko, które świetnie się prezentuje na kalendarzu wydarzeń :)

 

Warsztaty robienia serc z wikliny-papierowejSerce z wikliny papierowej na tablicy w Laboratorium Innowacji SpołecznychSerce wiklina papierowa

 

Na warsztatach powstało wiele serc z wikliny papierowej. Różnej wielkości i różnych kształtów, ale wszystkie były wyjątkowe i robione z wielkim zaangażowaniem. Część z nich ma być jeszcze dokańczana w domach. Być może niektóre dostaną nową „skórę” dzięki malowaniu? Poniżej zdjęcia kilku serc wykonanych podczas warsztatów oraz przykład pomalowanych serduszek.

 

Serca z wikliny papierowejMalowane serca wiklina papierowa

 

Mam nadzieję, że serduszka dobrze służą i pięknie dekorują Wasze mieszkania :)
Do zobaczenia na kolejnych warsztatach!

Alicja
MAMYWENE

Skomentuj