Tutorial: Pojemnik z kobiałki

with Brak komentarzy

Bardzo prosty w wykonaniu oraz ekologiczny pomysł na stworzenie pojemników do przechowywania różnych przedmiotów. Kobiałki w dłoń i do dzieła!

Jeżeli truskawki już zjedzone, to zachęcam do wykonania pojemników z kobiałek. Można w nich trzymać naprawdę różne rzeczy! W moim mieszkaniu zestaw takich kobiałek służy za pojemniki kuchenne na przyprawy i inne drobiazgi. Świetnie nadają się także do trzymania różnych materiałów plastycznych, papierniczych czy ogólnie rękodzielniczych :)

TU (klik) można zobaczyć jak kobiałka prezentuje się w aranżacji upcyclingowej, którą przygotowałyśmy na tegoroczny Bałtycki Festiwal Nauki.

Potrzebne materiały:
– kobiałka (jedna lub więcej)
– nożyk introligatorski
– papier ścierny
– farba do drewna
– pędzel

0

Zabieramy się do pracy!
Krok 1 
Najpierw należy zjeść truskawki ;) by kobiałka była pusta, a chęci do działania duże i humor doskonały.
 
Krok 2 
Po spożyciu pysznych truskawek chwytamy nożyk i odcinamy rączkę kobiałki. Nie jest to niezbędny krok. Można zostawić rączkę jeżeli w takiej formie pojemnik będzie odpowiedni. 

1

2

Krok 3 
Kobiałkę czyścimy a następnie szlifujemy papierem ściernym by zlikwidować wszelkie nierówności i wystające drzazgi. Nie musi to być bardzo dokładne, ponieważ następny krok wygładzi powierzchnię naszego pojemnika.
Jeszcze tylko oczyszczamy kobiałkę z pyłu, który został po szlifowaniu i przechodzimy do następnego kroku…
Krok 4
Na oszlifowaną i oczyszczoną kobiałkę nakładamy teraz farbę. Polecam akrylową farbę do drewna, ponieważ szybko wysycha, nie ma intensywnego zapachu i łatwo zmywa się z rąk ;) Malujemy całą kobiałkę, wewnątrz i na zewnątrz. Najlepiej pomalować ją dwa razy, ale nie jest to konieczne. Po pierwszym malowaniu, kiedy farba wyschnie, delikatnie szlifujemy drobnoziarnistym papierem ściernym. Malujemy drugi raz i zostawiamy do wyschnięcia.
Wskazówka: by pojemnik był bardziej naturalny można użyć ekologicznej farby lub oleju do drewna.

3

4

5

Gotowe! 

To już wszystko :) Czekamy aż farba wyschnie i wkładamy do naszego nowego pojemnika co tylko chcemy. 

Życzę udanego tworzenia!
MAMYWENE
/Alicja


*tutorial po raz pierwszy pojawił się na stronie azrekodzielo.blogspot.com (klik)

Skomentuj