Warsztaty upcyclinowe podczas Festiwalu Globaltica

with Brak komentarzy

24 i 25 lipca w godz.18:00-19:30 zapraszamy na warsztaty do Parku Kolibki w Gdyni gdzie podczas XI edycji Festiwalu Kultur Świata GLOBALTICA stworzymy wspólnie ekologiczne zabawki. 

widoki

Warsztaty plastyczne, które opierają się na idei upcyclingu pokazują najmłodszym (a także rodzicom) w jak kreatywny sposób można wykorzystać przedmioty już niepotrzebne. „Śmieci”, które znajdziemy w naszych domach są początkiem ciekawej i rozwijającej wyobraźnię przygody. W zależności od tego co dodamy do tych zwyczajnych, niepotrzebnych rzeczy powstaną różnorodne zabawki.

24 lipca zrobimy Rolowe zabawki: z rolek po papierze toaletowym i ręcznikach papierowych można stworzyć przeróżne zabawki. Kreatywne spojrzenie na te kawałki papieru i trochę kolorowych elementów ozdobnych może wyczarować nowy świat zwierząt, robotów, stworów i ozdób.

25 lipca zrobimy Kalejdoskopy: ta zabawka z dzieciństwa to w istocie intrygujący przyrząd naukowy. Rozbudza wyobraźnię dzieci, a także ciekawość. Bazą każdego kalejdoskopu będą rolki po ręcznikach papierowych. Lusterka zostaną zastąpione bezpieczną folią lustrzaną.

GLOBALTICA World Cultures Festival jest szczególnym wydarzeniem muzycznym w skali kraju. W tym roku, oprócz muzycznej części publiczność będzie mogła wziąć udział w szeregu imprez odbywających się w ramach Globaltiki (m.in. projekty wystawiennicze i warsztaty. Wszystkie te wydarzenia zostana opatrzone w wyjatkowa oprawe. Wielowątkowość festiwalu i atmosfera miejsca odróżniają go od wielu letnich imprez plenerowych. 

Globaltica odkrywa etniczne wątki i inspiracje we współczesnej kulturze. Odnajduje obszary, w których tradycja zaczyna być modna i nowoczesna, a współczesna kultura staje się tradycja.*

Czekamy w Parku Kolibki w Gdyni między godz.18:00 – 19:30 Warsztaty otwarte w ramach biletu wstępu na Festiwal.

*Więcej informacji na stronie globaltica.pl (klik)

Zapraszamy!
MAMYWENE
/Alicja

© 2017 MAMYWENE | Wszelkie prawa zastrzeżone