Zwierzaki na warsztat!

with Brak komentarzy

Główny punkt programu, to zwierzęta, ponieważ 4 października obchodzimy ich święto! 3-4.10 Zapraszamy na warsztaty podczas których królować będą słonie, żyrafy, lwy, koty i psy.. i wiele innych :)

4 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Zwierząt. To dlatego nasz cykl Rodzinnych warsztatów kreatywnych w tym miesiącu opanują różnorodne zwierzęta :) 

W naszej strefie warsztatowej będzie można wykonać zwierzaki-zabawki. Zaproponujemy ciekawe przykłady, przygotujemy wszystkie niezbędne materiały, tak by czas spędzony z MAMYWENE był świetną zabawą :) Ponadto dodamy wartość edukacyjną w postaci informacji o zagrożonych gatunkach zwierząt oraz Deklaracji Praw Zwierząt.

Po raz pierwszy Światowy Dzień Zwierząt został zorganizowany w Polsce w 1993r. Intencją organizatorów obchodów jest zwrócenie większej niż zwykle uwagi ludzi na otaczający ich świat zwierząt, zarówno tych żyjących na wolności, jak i milionów domowych ulubieńców. Jest to więc święto wszystkich zwierząt i ludzi mających życzliwy stosunek do nich.
Światowy Dzień Zwierząt został ustanowiony pod koniec lat dwudziestych ubiegłego wieku i obchodzony jest tradycyjnie na początku października każdego roku. Data ta wybrana została nieprzypadkowo. 3 października przypada rocznica śmierci św. Franciszka z Asyżu, założyciela zakonu ojców Franciszkanów, wielkiego przyjaciela i patrona zwierząt. Imieniny Franciszka zwykliśmy obchodzić 4 października i w tym szczególnym dniu przypada Światowy Dzień Opieki nad Zwierzętami. Święty Franciszek, zmarły 3 października 1226 roku (datę urodzin szacuje się na rok 1181-1182) został patronem ekologów, na podstawie orzeczenia Kongregacji Sakramentów i Spraw Kultu Bożego (List Jana Pawła II „Inter Sanctos” z 29 listopada 1979r.). Święty Franciszek z Asyżu wyznawał ideę braterstwa wszystkich stworzeń. Głosił on, że wszyscy mieszkańcy Ziemi są braćmi, bez względu na *charakter, poglądy, narodowość, stan majątkowy i każdy, kto prosi o pomoc, wróg czy przyjaciel powinien być wysłuchany i przyjęty. Święty Franciszek zdobył serca ludzi na całym świecie, a jego ideały są aktualne od ok. 800 lat.*

 

ZWIERZETA

Zapraszamy:
3-4 października godz.12:00-16:00
Port Rumia

Do zobaczenia na warsztatach!
MAMYWENE
/Alicja

https://archive.is/cBgQx  EFFATA (Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych)

 

Skomentuj